Naše služby

Arriva Express

Arriva Express

Spustili jsme nové linky Olomouc - Prostějov - Brno a Přerov - Kroměříž - Brno.

Změny v moravských ARRIVA EXPRESSECH

Změny v moravských ARRIVA EXPRESSECH
8. června 2017 | Od neděle 11. června se mírně mění jízdní řády moravských Arriva Expressů na linkách Brno–Prostějov–Olomouc a Brno–Kroměříž–Přerov. V Brně opustí Arriva Expressy dosavadní odjezdové stanoviště na Zvonařce a začnou jezdit od hotelu Grand v centru města.

Nově začnou zastavovat také v Olomouci přímo u vlakového nádraží. Na lince do Přerova pojede první ranní spoj, jezdící dosud pouze v pracovní dny, nově i v sobotu, na lince do Olomouce přibude jeden pár spojů v pracovní dny a rovněž některé víkendové spoje.

Arriva Expressy jezdí na Moravě už od října a teď je čekají první změny v jízdních řádech. „Rozhodli jsme se opustit brněnské autobusové nádraží na Zvonařce a přiblížit se centru města a vlakovému nádraží, aby lidé nemuseli tak daleko. Proto začínáme jezdit přímo od hotelu Grand,“ říká obchodní ředitel Arrivy Jiří Nálevka. „Blíž cestujícím budeme i v Olomouci. Naše linka do Brna bude i nadále začínat na olomouckém autobusovém nádraží, ale nově zastaví také u vlakového nádraží, aby měli lidé kratší přestup na vlaky i místní MHD.“

Cestující budou na těchto linkách i nadále vozit luxusní dálkové autobusy pro 59 cestujících s wi-fi připojením k internetu, klimatizací a občerstvením na palubě.

Linka Brno–Prostějov–Olomouc

Kromě trasy se mírně mění i časy odjezdů Arriva Expressů. Ve směru z Brna do Olomouce budou odjíždět nově o 15 minut později než dnes (dosud: 7:00, 8:00, 10:00…; nově od 11. června: 7:15, 8:15, 10:15…), v opačném směru o pět minut později (dosud: 5:30, 6:30, 7:30…; nově od 11. června: 5:35, 6:35, 7:35…). Spoje na této lince budou jezdit v pracovní dny ve špičce každou hodinu a mimo špičku budou mít interval dvouhodinový. O sobotách budou na lince jezdit autobusy v dvouhodinovém intervalu a o nedělích a svátcích bude posílena doprava v odpoledních hodinách.

„Časové posuny souvisí s novým odjezdovým stáním u hotelu Grand. Na tomto malém autobusovém nádraží je relativně silný provoz dalších dálkových autobusů a bylo potřeba, abychom se všichni společně na stanoviště vešli,“ upřesnil Jiří Nálevka.

 ARRIVA  EXPRESS